Tag Archives: mis

Епа и ова го има – МИС БАВЧА ВО МАКЕДОНИЈА (Фото)

Ако не верувате погледнете го постерот со кој се најавува, рекламира, изборот на најновата МИС на Македонија – МИС БАВЧА. 🙂

______________________________________________________________________________________________________

Исповед на претходната “Малата мис”: Мајка ми ме измачуваше до мојата петнаесетта година!

Добитничката на 75 награди на изборот за “Мала мис” рекла дека никогаш нема да и прости на својата мајка што ја терала од својата четврта година да оди во солариум, да ја фарба косата и да се шминка.

______________________________________________________________________________________________________

Најубавата жена на светот во 2012

Денес Yu Wen Xia од Кина, беше избрана за најубава девојка на светот. Ова е вторпат девојка од Кина да ја понесе круната на својата глава со титула за најубава девојка.

______________________________________________________________________________________________________

Прва Мис Свет родена по ин витро пат?

Шарлот Холмс, претставничка на Англија на овогодинешниот избор за Мис на светот, сонува да стане првата мисица, кој е родена со помош на потпомогнато оплодување или народно речено ин витро.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1