Епа и ова го има – МИС БАВЧА ВО МАКЕДОНИЈА (Фото)


Ако не верувате погледнете го постерот со кој се најавува, рекламира, изборот на најновата МИС на Македонија – МИС БАВЧА. 🙂

Изборот според информациите на постерот ќе се одржи на 22 септември – сабота во 20 часот и 30 минути, во мотел Вардар. Изборот на мис БАВЧА е во Гевгелија- а дека се работи за сериозен избор говори и фактот дека се рекламира интезивно и на локалните радиостаници. Дел од рекламата е дека се нуди богато мени за само 990 денари. По се изгледа овој избор ќе биде голема журка :)) не се знае кои се критериумите за да се пријавите за избор на мис БАВЧА – дали треба како доказ да доставите фотографии како поливате цвеќе, или копкате по дворот – бавчата :))))

Изборот на МИС БАВЧА – си има и спонзори, а за да присуствувате мора да си резервирате.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1