Паднала и скршила врат откако мајка и ја полила со студена вода (Видео)


Аманда Дејви (40) од Саутпорт, Англија ја замилила својата мајка Ирене да ја полие со студена вода со цел и таа да учествува во популарнaта хуманитарна акција „Ice challenge bucket“.

Откако желбата и била исполнета Аманда отрчала во кујната да се исуши, но за несреќа се лизнала на плочките паднала удрила со главата на подот и се онесвестила. Кога се освестила, таа зборувала неразбирливо, а докторите се сомневаат дека претрпела скршеница на вратот.

1409818184393_Image_galleryImage_Amanda_Davey_from_Southpo

– Нозете ми се лизнаа и останав нокаутирана. Кога ги отворив очите мојата мајка ме праша дали сум во ред. Тогаш не беше смешно но кога ќе ја видите целата снимка едноставно не можете да не се насмеете – изавила Аманда која на крај ги советувала другите кога ќе се полијат со вода да не истрчуваат пред да се исушат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1