ВИДЕО: Путин повторно се расплака пред камерите


При официјалната посета на Монголија, додека се интонирала химната на Русија, Путин по вторпат ја покажал својата почувствителна страна и пуштил солза.

Владимир Путин најчесто во јавноста сака да се претстави како мачо-претседател, но сепак во вакви ситуации може да се види неговата помека страна.

putin placeОва не е прв пат да ја видиме чувствителната страна на еден од најмоќните светски лидери.

Имено, за време на прогласувањето на победата на претседателските избори во 2012 година, тој заплака од возбуда кога излезе пред одушевената маса негови поддржувачи на плоштадот Мањежин во Москва.

Објаснувањето на руските медиуми тогаш беше дека причина за солзите бил ветерот, кој меѓутоа во Москва тој ден го немало.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1