Паднала на шини минута пред да пројде возот – ја спасил полицаец (Видео)


52-годишна жена колабирала додека чекала метри и паднала на шините само неколку минути пред пристигнувањето на возот.

zena metroИмала среќа што на другата страна на платформата стоел полицаец кој скокнал да ја спаси.

Во моментот кога стигнал до жената се појавиле светлата од возот кои се приближувал до станицата. Останатите патници мавтале со цел да му привлечат внимание на машиновозот и успеале во тоа, па тој на време го запрел возот.

Избегната е трагедија, жената е хоспитализирана

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1