Паднат оџак од земјотресот оштети кола


Во населбата Железара од земјотресот паднал оџак од зграда и оштетил возило. Реортерот на Плусинфо јавува дека и другите оџаци на зградата се искривени.kola

Оштетени фасади на згради има и во другите делови од Скопје.

Граѓаните се вознемирени и очекуваат што ќе им препорачаат од Диркецијата за управување со кризи која заседава од 16 часот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1