Сестрата херој: Да не го видеше пожарот цело семејство ќе изгореше во куќата


Во селото Рељинац во близина на Прокупље утрово околу 4 часот изби пожар во куќата на семејството Стошиќ и ги зафати сите помошни простории. За среќа нема повредени, но се изгоре.vatra-pozar-vatrogasci-foto-fonet-1424135850-617613-75756

Како што се дознава неофицијално сестрата на сопственикот на куќата го забележала пожарот и веданш ги алармирала домашните, кои спиеле и најверојатно би настрадале.

Во гасењето на пожарот учествувале три противпожарни возила, а на терен била и екипата на итната помиш од Здравствениот дом во Прокупље.

-Беше страшно. Никогаш не сум видел толкав пожар. Оган излегуваше од сите страни и навистина е среќа што нема повредени, вели мештанин од ова село кој утрово бил на местото на пожарот.

Во тек е испитување на причините поради кој настанал пожарот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1