Паѓаа пари од небо – тепачка кој повеќе да собере (Видео)


Сообраќајниот метеж овој пат не го предизвикал некој прекршок, туку дожд, и тоа дожд од пари кои паѓале од небото.

Улиците на Кувајт Сити биле преплавени од банкноти од 20 кувајтски динари, што предизвикало општо лудило меѓу граѓаните.pariiiiii

Сè уште не се знае од каде дошле парите, но изненадените граѓани, кои гледале да соберат што поголем број на банкноти, предизвикале сообраќаен хаос, пренесе Курир.рс.

За оваа приказна сведочат снимките и фотографиите поставени на социјалните мрежи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1