Палатата на Владимир Путин – вредна милијарда долари! (ФОТО)


Рускиот претседател Владимир Путин ужива во луксуз на својот имот на брегот на Црно море, на кој, како што тврди рускиот бизнисмен и некогашен соработник ан Путин, Сергеј Колешников, има раскошна вила, чија вредност се проценува на милијарда долари!

Колешников тврдел дека палатата била изградена со пари од “корупција, подмитување и крадење”. Луксузната вила од 740 квадратни метри е изградена на имот од 74 хектари. Во неа има виноград, хелиодром, летен амфитеатар…

palata-putin1

palata-putin2

palata-putin3

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1