Паричката му се паднала на Груевски


gruevski2-300x207Премиерот Груевски денеска присуствуваше на рождествената литургија во Соборниот храм во Скопје, каде на граѓаните им посака среќна, бериќетна и успешна година.

Тој информираше дека во неговото семејство, на вчерашната Бадникова вечер паричката паднала кај него.

Лани, паричката во семејството Груевски заврши кај постарата ќерка Анастасија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1