Парни ваљак, македонски пејачи и група од Косово на новогодишната ноќ во Скопје


Аки Рахимовски и Парни ваљак, неколку македонски пејачи, ди џеј и група од Косово ќе ги забавуваат скопјани за новогодишната ноќ. Новогодишната програма ќе почне во 21 часот на Градскиот плоштад „Македонија“ и ќе трае до еден часот по полноќ.

Ова на денешната прес-конференција го соопштија скопскиот градоначалник Петре Шилегов и главниот извршен директор на Македонски телеком, Никола Љушев.

Градоначалникот Шилегов изјави дека никогаш не би го пропуштил настапот на Парни Ваљак и оти ќе присуствува на новогодишната прослава заедно со скопјани

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1