Парно ќе има – Владата го решила проблемот


 

Скопјани утре сепак ќе имаат парно. Со ваква вест попладнето Владата ја смири јавноста дека спорот со испораката на мазут и гас за потребите на Топлификација е надминат. Проблемот е решен, но како ќе се спроведе, останува да се види, јавува телевизија Алфа.

денеска Макпетрол најави дека ќе ја запре испораката на мазут и гас на компанијата која располага со топланите, поради долг на „Топлификација“ околу еден милион и шестотини илјади евра.

Од Топлификација засега се без коментар. Инаку, Топлификација за загревање на радијаторите користи 70 посто природен гас и 30 отсто мазут.

Скопје ќе остане без парно – Макпетрол ја прекина испораката на гас за Топлификација поради долг

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1