Партизанска денес без струја


struja-majstorРегионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЕВН Македонија АД , јавува дека во понеделник, на 28 јануари, без електрична енергија ќе останат корисници на булеварот Партизански одреди и Дане Крапчев.

Од 8 до 14 часот струја ќе нема на Булевар Партизански одреди од број 20 до број 44, а во истиот период без струја ќе биде и адресата на ул. Дане Крапчев број 28.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1