Патник кој прв пат фатил авион во рака успел да слета откако пилот починал за време на лет (Видео)


avion patnikПатник успеал да приземји авион на Хамберсајд аеродромот во Велика Британија, откако на пилотот му се слошило и  останал без свест веднаш откако полета.

Авионот морал итно принудно да слета – а со него седнал да управувал патник кој за прв пат влегол во пилотска кабина.

Тој цело време бил „воден“ од двајца инструктори за летање, кои на помош биле повикани од контролната кула.

Пилотот во меѓувреме починал.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1