Пазете си ги децата: 15 годишно дете почина – пишело тутун со освежувач за воздух


15 годишно момче е пронајдено мртво во центарот на Загреб откако пушело тутун мешан со освежувач за воздух. Хрватските медиуми пренесуваат дека момчето околу 16 часот било пронајдено во влез на станбена зграда каде претходно му се слошило.

351583-hitna

Хрватските медиуми пишуваат дека се почеста појава кај дел од младите во Хрватска  е да се користат одредени производи кои создаваат дејство како на синтентички дроги. Проблемот е што тие се продаваат легално како освежувачи за воздух, соли за капење и разни препрата за во билкарството.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1