40% од жените им прават магии на своите мажи!


75% од русинките посетуваат видовити со цел да ја видат иднината на нивната врска, а 40% се подготвени да го “маѓепсаат” нивниот партнер. Ова го покажуваат резултатите од најновото истражување во Русија на над 619 сексуално активни жени над 18 години.

Околу 75% од Русинките веруваат во судбината, астрологија и претскажувањата на Месечината. Околу 79 отсто од испитаниците признаваат дека барем еднаш барале совет од човек со “паранормални” сили.gatacka

Првата причина за да побараат помош е поврзана со мажите, 29% сакаат да разберат дали го пронашле вистинскиот партнер, 9% сакаат да го подобрат нивното здравје, а 7% се надеваат на сплотено семејство.

32% од жените велат дека тоа го прават тоа, бидејќи едноставно веруваат во астрологијата, 29% веруваат во судбина, 6% и веруваат на нумерологија, а 4% да им гледаат на тарот карти.

Талогот од кафето е најпосакуван од само 2% од претставничките на понежниот пол. Меѓу мажите предвидувањето на иднината не е популарно, бидејќи едвај 2% од мажите ги користеле услугите на видовитите луѓе.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1