Пехари, податоци, компјутери- што се е украдено од РФМ?


Според првичните информации со кои располага РФМ, засега евидентно е дека недостасуваат неколку лап-топ компјутери со обемни бази на податоци од техничко-стратешки карактер, а поврзани со претстојниот настап на националниот тим на ЕП во Полска, како и  пехари и медалји.rfm 3

Во ек на финалните подготовки пред заминување во Краков, одземен е и дел од репрезентативната опрема на ракометарите. И покрај ваквите отежнувања на фактичката логистичка состојба, РФМ прави максимални напори за македонската репрезентација да не ги почувствува овие наводно случајни опструкции на свој грб.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1