Пендаровски: Борбата не е завршена, ќе победиме на 27 април


pendarovski2-570x272Над 320.000 гласови за опозицијата се храброст во овие услови, рече Стево Пендаровски на прес конференцијата што е во тек.

-Борбата не е завршена. Ни претстои вториот круг и јас до последниот ден ќе се борам за мојот концепт. И во вакви услови на систематски уцени и притисок, можеме да победиме на 27-ми. Борбата не е завршена- рече Пендаровски.

Brif.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1