Пендаровски води во четири општини – еве кои


pendarovski zaevКандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски е во водство во 4 општини.

Според досега обработените податоци од страна на ДИК, Пендаровски води само во Струмица, Центар, Карпош и во Чучер Сандево.

Во Струмица разликата е 1.298 гласа, во Карпош 2.662, во Центар 2.996 гласа, а во Чучер Сандево 116 гласа. Досега се обработени 88 проценти од гласовите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1