Еве каде во живо да ги следите резултатите од изборите


На официјалната веб страница на Државната Изборна Комисија на Македонија процесирањето на податоците можете да го следите во живо он-лајн, а според последните обработени податоци Ѓорге Иванов е во водство над Стево Пендаровски.
Од обработени 85,34 проценти од гласовите кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге Иванов, води со добиени 360.546 гласа

Официјалните резултати во ЖИВО следите  ги ТУКА

izbori ivanov pendarovski

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1