Пепелашка криминалец скокна од прозорецот на судот, си го загуби чевелот – арно ама го фатија (Фото)


Криминалец кој бил доведен на судење во судот во Загреб направил вистинска драма. Србинот Саша Маријановиќ обвинет за кражба на автомобили

Го испрскал полицаецот со спреј, се стрчал кон прозорецот, арно ама неможел да го отвори. Викајќи дека има бомба и да не му се доближуваат го скршил стаклото, се протнал и скокнал во слобода. Од скокот ги изгубил чевлите, бидејќи полицијата претходно му ги земала врвките што е стандардна процедура.

Се упатил кон железничката станица во обид да избега од државата, но фатен е и вратен во судот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1