Ден на албанско знаме – во ред – ама да не се претера малку?????


Ден на албанското знаме, знаме со кое се идентификува албанската заедница во Македонија. Во ред, имаат правo да слават и да истакнат знамиња, нормално –  но деновиве сме сведоци на невиден ,,претеризам,, во однос на поставувањето на aлбанските знамиња. По големина, а богами и по бројност. Па се наметнува прашањето – ДА НЕ СЕ ПРЕТЕРА МАЛКУ??  

Овој ,,претеризам,, ги иритира сограѓаните, се чини како намерно да се сака и после крив ни е ,,којко,, што има инциденти.

Ќе се прашуваме после кој е виновен за разгорување на страстите кај двете страни. На овие знамиња едните се ,,палат,, другите ги ,,нервираат,, и потоа имаме неколку инциденти на палење знамиња и албански и македонски.

Смирете страсти сограѓани од двете страни !!!!!!!!!!!  а политичари од двете страни сетете се на старата поговорка ,,СЕКОЈ ПРЕТЕРИЗАМ ВОДИ КОН ИДИОТИЗАМ,, !!!!

Последната фотографија која ги преплави социјалните мрежи е оваа каде на хаубата на полициска марица е распослано албанското знаме.

Ова се вести само од денес –

Видео: Огромното албанско знаме во Тетово симнато
Попладнево во Чаир запалено македонското знаме од поголема група
Уапсено лицето што фрлаше со јајца кон Груевски во Тирана

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1