Перо Антиќ од Атина: За Македонија секогаш


Нашиот репрезентативен капитен Перо Антиќ испрати порака преку Алфа до сите македонски поддржувачи дека е подготвен за Европското првенство во Словенија во септември.

antic namignuva golemaГрците им приредија спектакуларен пречек на кошаркарите на Олимпијакос по пристигнувањето во Пиреја. Новата, втора титула континентален првак освоена во Лондон предизвика енормна радост на навивачите.
Во сета еуфорија што ја зафати Атина, а не го одмина и нашиот репрезентативен капитен Перо Антиќ, тој не заборави да испрати порака преку Алфа до сите македонски поддржувачи дека ќе ја предводи четвртата селекција од Литванија на Европското првенство во Словенија во септември.
Еве го интегрално разговорот на Антиќ за Алфа ТВ. – ЛИНК
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1