Петгодишно дете во Скопје каснато од куче – скитник


Петгодишно дете било каснато во пределот на десниот образ од куче-скитник викендов во Скопје.

Како што соопшти МВР, настанот се случил во петокот (25 мај), околу 16:30 часот во село Идризово, а вчера во 13,30 часот во полициска станица го пријавил неговиот татко Ч.Ф.(33) од Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1