Петок неработен ден за сите граѓани


znameСогласно Законот за празниците на Република Македонија , 24-ти мај (петок) се прославува „Св. Кирил и Методиј“,  Денот на сесловенските просветители.

По тој повод Министерството за труд и социјална политика соопштува дека истиот празник е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

 

 

 

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1