Петок неработен


znameeeМинистерството за труд и социјална политика соопштува, дека согласно со Законот за празниците на  Република Македонија,  21 jуни -петок, ден пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1