Петровска: Победи програмата и поддршката за чесни луѓе да ја водат Битола


СДСМ и Коалицијата прогласија победа на Локалните избори во Битола. Во своето обраќање до јавноста кандидатот за градоначалник Наташа Петровска истакна дека победи програмата и поддршката за, како што рече, чесни луѓе да ја водат Битола.

– Копнежот се оствари. Битолчани победија. Се враќа животот во Битола за сите. Им честитам на сите што учествуаа на изборите и што ни дадоа доверба да го водиме градот. Битола ќе биде поубава и посреќна – рече меѓудругото Наташа Петровска, кандидатот за градоначалник од СДСМ и Коалицијата во Битола.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1