Пиел по 2 литри алкохол дневно 30 години: Жив е ама изгледа вака


Еден човек во Кина развил „коњски врат“ откако конзумирал по 2 литри жесток пијалок цели 30 години. Тоа навистина е многу алкохол. Хонг Шу, наводно пиел по 2 литри дневно од кинескиот пијалок бажиу кое содржи од 40 до 60 отсто алкохол, што имал страшни ефекти врз неговото здравје.

hong-su-alkohol-konjski-vrat-foto-ilyke-1446475568-775759-460x630

Тој развил ретка состојба што се нарекува Маделинг болест која предизвикала акумулирање на масно ткиво околу вратот.

Неговиот врат набабрел 16 см во ширина и 14 см во должина.

Што се однесуваа до неговото општо здравје тој досега имал 3 операции за отстранување на масното ткиво и сега се опоравува. Добри вести за него се што се уште може да оди со толку маснотии на телото.vrat2-518x630

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1