Пијан Грк возел во спротивен правец на автопатот кон Гевгелија


Несекојдневен настан забележале граѓани доцна вечерта на автопатот кон Гевгелија во близина на село Прдејци. Имено, неколку граѓани пријавиле дека возило вози во спротивната насока на автопатот, пишува Телеграф.мк.

pijan-grkОткако полицијата излегла на терен било запрено возилото со грчки регистарски таблички кое го управувало државјанин на Република Грција, 56-годишен.

По спроведените проверки констатирано било дека лицето возело под дејство на алкохол и било со нарушена здравствена состојба. Поради сериозноста на неговата здравствена состојба, лицето веднаш било пренесено во Грција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1