Пилот мистериозно исчезнал пред 40 години: Го пронашле , ќе оди во затвор


Џефри Мичелс, пилот и ветеран во американските возушни сили, мистериозно исчезнал пред повеќе од 40 години. Мичелс е пронајден жив и здрав во својата куќа на Флорида.

Тој, имено, само исчезнал од должност во 1977. година, од воздушната база во Северна Дакота.

64-годишниот Мичелс сега е пронајден заедно со својата сопруга и деца во семејната куќа на Флорида, со друго име. Имено, тој го променил само презимето, и сега се вика Џефри Ланц.

Полицијата потврдила дека Мичелс користел лажно презиме на неколку правни и деловни документи.

Тој бил уапсен минатата недела и се наоѓа во притвор во американското воено воздухопловство, а му се заканува казна затвор од пет години.

Кога станува збор за казната за напуштање на војската, таа истекла, па на Мичелс нема да му се суди за тој прекршок.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1