Пирс Броснан проговори за смртта на неговата ќерка


Вербата во себе ми помогна најмногу. Тоа е се што останува, рече популарниот актер за трагедијата која му се случи.

pirs500Пред повеќе од две децении на познатиот актер му почина првата сопруга Касандра Харис од рак на дојка со која беше во брак 11 години, а минатата година од истата болест ја изгуби и својата ќерка Шарлот.

Актерот вели дека од тие најтешки животни моменти успеа да излезе како победник такашто верувал во себе.

– Јас сум католик и вербата во себе многу ми помогна. Тоа е се што останува, бидејќи од страдањето никој не побегнал. За жал, таков е животот, заклучи популарниот актер.

Броснан во моментов се наоѓа во Германија каде на 64 Берлински филмски фестивал го претстави својот нов филм „A Long Way Down“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1