Питбул усмртило бебе на спиење


Единаесет месечно бебе од Велика Британија Ава Џејн Корлес било нападнато и растргнато од домашното куче од расата питбул, додека мајка и Клои Кинг (20) со партнерот Лијам Рајт (26) гледале телевизија во другата просторија

bebe pit bulКучето со име Килер влегло во собата во која девојчето спиело  и и нанело смртоносни повреди. Полицијата ги уапсила мајката и нејзиниот дечко, поради немарност. Тие се обиделе да го спасат бебето. Но било предоцна.

Соседите велат дека кучето и порано правело проблеми и било агресивно кон луѓето. Постојано лаело гласно на минувачите, а понекогаш и бегало на улица и напаѓало кого ќе стигне.

Покрај жалбите на соседите неговите сопственици не преземале мерки за да чуваат кучето на безбедно место.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1