Пиво кое може да ве направи помлади и поубави (ВИДЕО)


Тоа е новото јапонско пиво „Precious“ кое наводно може да ве направи помлади и поубави. Оваа јапонска пиварница тврди дека нивниот производ содржи колаген – природен протеин кој ја одржува кожата затегната, свежа и младолика.pivo

Како што луѓето стареат, залихите на калоген се трошат, што е еден од главните причини зошто луѓето добиваат брчки.

Пивото „Precious“ кое го направи јапонската компанија „Suntory“, содржи два грама колаген по лименка и првенствено е наменето за жените.

– Мажите сега знаат дека девојката пие „Precious“ – ова беше една од бизарните реклами за новото пиво.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1