По 20 години затвор за убиството на тригодишната Мевљана


По 20 години затвор добија Џемаил Браими и неговата сопруга Јасмина Махмуд за убиството на тригодишната Мављана. Пресудата денеска ја изрече Основниот суд Скопје 1.

Тие беа обвинети дека го претепеле до смрт девојчето кое им било оставено на чување. Се бранеа дека тоа паднало по скалите и дека така починало. mevljam-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1