По една година затвор за Нинџа и Кољо


Александар Василевски – Нинџа и Никола Митревски-Кољо се осудени на по една година затвор од Основниот суд 1 во Скопје, објави весникот „Вест“.

g_osnoven-sud11Двајцата се осудени поради тоа што на 29-ти октомври лани во Скопје пукале во шест лица и предизвикале општа опасност.

Во текот на постапката Нинџа и Кољо тврделе дека се невини. Според Обвинителството, причина за инцидентот за кои се осудени биле нарушени односи поради откуп на старо железо.

Василевски е познат како клучен сведок во случајот „Ровер“ во кој му се судеше на поранешниот министер за внатрешни работи, Љубе Бошкоски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1