По Комити и Чкембари повикуваат на протест за името


„Чкембарите“ преку својот ФБ профил повикаа на протести вечерва во 19. часот на плоштадот „Магнолија“ во Битола. Повикот е надпартиски, а единствен интерес е Македонија – велат во објавата на ФБ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1