По ова ВИДЕО нема ни да помислите да седнете во авион


На снимката се гледа како пилотот се обидува да го приземји леталото на аеродромот во Манчестер но и како ветерот го носи поради што тркалата не успева да ги симне на пистатаAvion-04-300x169

Вистинска драмасе одигра на аеродромот во Манчестер кога авионот од типот АТРР 72 кој летал од Дабилн безуспешно се обидел да слета на пистата.

Се снимил еден очевидец. Пред тркалата да го допрат дното, авионот почнува повторно да се подигнува и продолжува да кружи.

Сепак 10 минути подоцна авионот повторно се појавил и успеал безбедно да слета. Но на аеродромот не потврдија дали имало какви било инциденти и дека таквата ситуација е вообичаена во услови на ветер.

А дали вие ваквата ситуација би ја сместиле во вообичаена процените откако ќе ја прегледате снимката.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1