По Париз и Брисел кои градови се на ред?


Отако Ајфеловата кула во знак на солидарност беше осветлена во боите на белгиското знаме, на форумот поставија анкета со прашање „Во која боја ќе биде Ајфеловата кула по идните напади“, пренесува „Дејли мејл“.playstation_4_paris530x290_151115_112816

На морничавата анкета води Обединетото кралство, а џихадистите би сакале да се нападе и САД и Русија.

-Исламска држава ќе ги нападе Рим, Лондон, Вашингтон и сите престолнини на неверниците, напиша на твотер еден од симпатизерите на ИСИС.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1