По протестите приведен еден демонстрант, повредени 6 полицајци


Епилогот на вчерашните протести во близина на штабот на ВМРО-ДПМНЕ е шестмина повредени полицајци, а еден од протестантите бил приведен.bakli

И вчера низ центарот на Скопје протестираа незадоволни граѓани против одлуката на претседателот Ѓорге Иванов за аболиција на политичари и нивни соработници.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1