По шест дена потрага, пронајдена исчезнатата Марина


Полицијата потврди дека 17-годишната Марина Стојановиќ е пронајдена во куќата на нејзиното момче, со што се отфрлаат сите сомнежи дека била киднапирана.

 

На 19 август годинава, на Марина и се изгубила секаква трага.

missingmarina-Утврдено е дека побегнала низ прозорот од нејзината соба и заминала со момчето, кое има проблематично минато. Овој случај никако не може да се спореди со случајот на Тијана Јуриќ, која беше киднапирана, вели извор за српски Курир.

Тој додава дека Марина била во контакт со родителите, кои знаеле каде е, а причините за нејзиното заминување од дома се караница со својот татко поради својот љубовен живот.

Девојката и пред две години избегала од дома, а тоа нејзините родители го пријавиле во полиција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1