По толку размислување еве како Асанж ќе стигне до Еквдор – По пошта!


Еквадор му одобри азил на основачот на Викиликс Асанж, но проблем е како да излезе од амбасадата на оваа земја, без да го уапсат британските власти.

Тоа покрена бројни полемики, за варијантите и можностите на законско па дури и незаконско избегнување на апсење. На крајот ете некој експерт се сетил, дипломатската пошта Британија не смее да ја чепка, е ова совршено бегство 🙂 Секако ова е само шега 🙂

Tags: , , , , , ,

Александар Ѓурчески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1