Tag Archives: britanija

Во Британија мастилото за печатење поскапо од Дом Перињон

За поголем дел од британските семејства кои живеат во сиромаштија, трошењето на 109 фунти за шише шампањ Дом Перињон е вистинско растурање пари.

______________________________________________________________________________________________________

Леди Гага му отишла на гости на Џулијан Асанж

Леди Гага го посети Џулијан Асанж, основачот на Викиликс кој веќе неколку месеци живее во зградата на амбасадата на Еквадор во Лондон.

______________________________________________________________________________________________________

Брука: Сликан полицаец со упатства за апсење на Асанж – ,,по секоја цена дури и ризик по живот,,

,,Да се уапси по секоја цена, дури и во случај на „ризик по животот“ ова стои во белешката која ја држи полицаец пред амбасадата на Еквадор каде е Џулијан Асанж.

______________________________________________________________________________________________________

Почина британецот на кого судот не му даде право на еутаназија

По мозочен удар Томи останал парализиран и не можел да зборува. Починал од природна смрт само една недела откако судот му ја одбил молбата врз него да биде извршена еутаназија.

______________________________________________________________________________________________________

По толку размислување еве како Асанж ќе стигне до Еквдор – По пошта!

Еквадор му одобри азил на основачот на Викиликс Асанж, но проблем е како да излезе од амбасадата на оваа земја, без да го уапсат британските власти.

______________________________________________________________________________________________________

Oбраќањето на Асанж – ВИДЕО – гледајте што порача Асанж

Асанж се обрати за првпат после два месеци. Тој се наоѓа во амбасадата на Еквадор кој во четвртокот и официјално му даде политички азил.

______________________________________________________________________________________________________

Како Асанж ќе излезе од Британија – сега е во „Ничија земја“ постои ли начин на излез?

Би избегнал апсење доколу патува со дипломатско возило, но тешко е да дојде до такво бидејќи амбасадата е на првиот кат, под будно око на полицијата.

______________________________________________________________________________________________________

Усаин Бoлт – нема веќе да трчам во Британија многу данок ми земаа од добивката

Добитникот на златен медал и една од звездите на оваа Олимпијада,  Усаин Болт изјави дека веќе нема да се натпреваруваат во Велика Британија, се додека не си ги сменат ,,лудите,, закони за данок.

______________________________________________________________________________________________________

Кои сте вие ебе*и американци да ни кажувате со кого да работиме – одговор на британска банка на обвинувања за перење пари

Банката “Стандард Чартерд” за десет години испрала 250 милијарди долара за ирански клиенти, тврдат американски финансиски регулатори.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Феномен на автопат – забележан крајот на виножитото!

Виножито – оптички и метеоролошки феномен кој предизвикува светлински спектар од бои со помош на сончевите зраци.

______________________________________________________________________________________________________

Една од најбогатите британки – наследничка на ,,тетрапак,, најдена мртва – Фото

  Една од најбогатите британки Eva Rausing жена на наследникот на империјата ,, TetraPak,, е пронајдена мртва во нејзиниот дом, а нејзиниот сопруг Hans Kristian Rausing е уапсен.

______________________________________________________________________________________________________

Саудиската принцеза бара азил во Британија

  Принцезата Sara bint Talal bin Abdulaziz Al Saud е во Британија и побарала политички азил.

______________________________________________________________________________________________________

Се урнаа 2 британски воени авиона – загина пилот, по 2 се трага

  Се урнаа два авиона на британското воено воздухопловство. Еден пилот загинал.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1