Oбраќањето на Асанж – ВИДЕО – гледајте што порача Асанж


Асанж се обрати за првпат после два месеци. Тој се наоѓа во амбасадата на Еквадор кој во четвртокот и официјално му даде политички азил.

Асанж ќе се обрати од прозорецот на амбасадата, бидеќи неможе да ја напушти. британски полицајци се распоредени околу амбасадата, а Британија се закани дека ќе го уапси во истиот момент кога ќе ја напушти амбасатада.

Асанж се заблагодари на Еквадор и нејзиниот претседател за поддршката и дадениот азил, како и на сите подржувачи и ги повика борбата за вистината да продолжи.

Tags: , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1