По три спонтани абортуси, таткото на Фејсбук Марк Цукерберг и Присила го очекуваат првото дете


Творецот на социјалната мрежа Фејсбук, Марк Цукерберг и неговата сопруга Присила Чан, очекуваат бебе. Ова го соопшти Цукерберг пред неколку минути на својот Фејсбук профил.mark cukenberg

“Присила и јас имаме одлична вест: очекуваме бебе девоче”, пишува Цукерберг и детално ги опишува перипетиите низ кои како двојка поминале во обидот да имаат дете, како и тоа ги советува идните родители да не се срамат и да ги споделат своите проблеми.
Тој додава дека со неговата сопруга се обидуваат да имаат дете повеќе од две години и во тоа време преживеале три абортуса.

“Се чувствувам толку како да копнееш кога ќе научиш дека ќе имаш дете. Почнувам да си претставуваш се она што ќе стане и да ја сонуваш неговата иднина. Почнуваш да правиш планови, и одеднаш тоа исчезнува. Ова е многу осамено искуство”, искрен е идниот татко.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1