Почина актерот Душан Почек – Јездимир од „Бољи живот“


Познатиот српски актер Душан Почек починал на 18-ти март во Белград во 82-та година од животот. Една од улогите по која публиката го памети е Јездимир Ускоковиќ во популарната серија „Бољи живот,,.

jezdomirНо и по оние улоги кои ги играл во сериите и филмовите „Пат околу светот“, „Боксерите одат во рајот“, „Љубов на селски начин“, „Врел ветер“, „Камионџии“.

Душан беше исклучително активен кога станува збор за модерната технологија па поради тоа во последно време го нарекуваа „сајбер пензионер“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1