Почина Џоан Риверс – кралицата на телевизискиот хумор


Славната комичарка и водителка Џоан Риверс (81) почина денеска во њујоршката болницата „Маунт Синај“, соопшти нејзината керка Мелиса Риверс.

djoan riversНа 28 август таа беше пренесена во болница, откако престанала да дише во текот на операцијата.

Риверс била на клиника на операција на гласните жици, кога дошло до компликации.

Во еден момент престанало да и’ чука срцето и беше ставена во индуцирана кома.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1