Почина една од најубавите светски тенисерки – на 23 години срцев удар на среде тренинг


Трагична смрт го потресе за тенискиот свет. Руската тенисерка Виолета Дегтиарева почина за време на тренинг од срцев удар на само 23 години.muerta_thumb_medium500_281

 

Дегтираева не се чувствувала добро за време на тренингот, а последиците беа кобни.

23-годишната Дегтиарева беше на 1084 место на ВТА листата, а нејзина нависок пласман бил 947.место.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1