Почина гитаристот Глен Фреј , автор на хитот “Хотел Калифорнија”


На 67 годишна возраст почина Глен Фреј, еден од основачите на рок групата ,,Eagles”.Гитаристот Глен Фреј е автор на мега хитот “Хотел Калифорнија.'Eagels' on tour in Germany

Тој почина во Њујорк , по компликациите на ревматоиден артритис, улцеративен колитис и пневмонија, се вели во соопштението објавено на веб-сајтот на бендот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1