Почина избодениот маж пронајден на излезот од Велес


Почина шеесет и пет годишниот велешанец кој пред десет дена беше пронајден во бесознание и облеан во крв на земјениот пат од левата страна на реката Вардар на јужниот излез од градот, објави локалниот портал Дума.

Foto - Facebook

Foto – Facebook

Тој починал во Ургентниот центар во Скопје каде бил пренесен со неколку убодни рани во стомакот и повреди на главата и телото.

Во бесознание шеесет и шетгодишниот маж го пронашол негов роднина во вечерните часови на еден километар по завршувањето на улицата Коле Цветков во Велес.

Полицијата се уште презема мерки за расветлување на случајот

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1