Драма на патот Прилеп – Скопје, со безбол палка претепана мајка со двата сина


Синоќа околу 21,00 часот, додека Љ.Т.(59) од Скопје која била заедно со нејзините двајца синови и оделе од Прилеп кон Скопје, со патничко моторно возило „Мерцедес“ со холандска национална ознака, пред бензиска пумпа ги пресретнало возило „Мерцедес“ со прилепски регистерски ознаки, кое се паркирало пред нив.kamioni avtopat nokj3

Од возилото излегле едно непознато машко лице и едно непознато женско лице кое го спречувало да направи проблем.

Откако истите го продолжиле патот, по кратко време ги престигнало комбе, управувано од непознато лице, кое ги удрило во задниот дел од возилото и од страната, а потоа се паркирало пред нив и од комбето излегле неколку непознати лица.

Еден од синовите на Љ.Т. кој го управувал возилото веднаш го свртил истото кон Прилеп, но комбето ги пристигнало и повторно ги удрило од позади и ги исфрлило од патот, по што се превртеле.

Во тој момент пристигнало и лицето кое го управувало „Мерцедесот“, извадило безбол палка и заедно со лицата од комбето кои исто така имале палки почнале да се приближуваат кон Љ.Т. Нејзините синовите избегале, а пријавителката останала сама кај возилото.

Лицето кое го управувало „Мерцедесот“ ја удрило два пати во пределот на рамото и нозете, по што таа паднала во безсознание.

Од страна на полициски службеници излезено е на местото на настанот.

Од екипа на ИМП, Љ.Т. и нејзините двајца синови биле префрлени во МЦ-Прилеп за укажување на лекарска помош. На двете лица од „Мерцедесот“ им бил утврден идентитетот и по нив се трага, а се работи на утврдување на идентитетот и на останатите лица и нивно пронаоѓање.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1